Site Loader

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Olomouce v brzkých ranních hodinách, příjezd do Salzburgu, prohlídka města –  rodný dům W. A. Mozarta, historické náměstí z 16. století Rezidenzplatz s krásnou barokní kašnou, arcibiskupský palác. Dále  Domplatz a Kapitelplatz, kde uvidíme ukázku napajedel, Opatství sv. Petra (možnost prohlédnout si chrám, katakomby a hřbitov). Na Mozartově náměstí si budete moci poslechnout zvonkohru. Přejezd na nocleh.

2. den: po snídani odjedeme do Německa na Orlí hnízdo – V Bavorských Alpách, nedaleko města Berchtesgaden se na vrcholu hory Kehlstein ve výšce 1834 m n. m. tyčí horská chata Kehltsteinhaus, u nás známá jako Hitlerovo Orlí hnízdo. Výhled z tohoto vrcholu je podmanivý a velmi působivý v každém ročním období. Dále budeme pokračovat do solných dolů v Berchtesgadenu nebo navštívíme jezero Königsee (dle počasí).

V solných dolech v Berchtesgadenu se nepřetržitě dobývá bílé zlato již od roku 1517. Na základě zcela nové koncepce zde v roce 2007 vzniklo jedno z nejinovativnějších center dobývání soli na světě! Prohlídkový okruh nazvaný „Cesta do historie soli“ zavede návštěvníky na dobrodružný výlet do nitra solného dolu. Před zahájením prohlídky si každý účastník oblékne funkční overal, který ho ochrání před chladem, neboť v podzemních štolách panuje konstantní teplota jen +12°C.

Ledovcové jezero Königssee, ležící nedaleko německo-rakouské hranice, se pyšní mnoha superlativy. Jedná se o jedno z nejvýše položených jezer v Německu (600 m. n. m.), o nejhlubší německé jezero s hloubkou téměř 200 metrů a také o jedno z nejčistších jezer v celé zemi. Jeho vody se podobají norským fjordům.

Termín: 30.9.2023 – 1.10.2023

Cena: bude upřesněnoLíbí se vám tato nabídka?

Kontaktujte nás na telefonu ++420 722 942 465,

nebo pošlete email na a.weichslova@paprsek.info