Site Loader

Paříž – město kultury, krásy, slávy, romantiky, smyslnosti, zábavy, historie a samozřejmě módy. Prodávají se tu nejlepší značky, jako například Dior, Chanel, Louis Vuitton a mnoho dalších. V Paříži najdete snad vše, co hledáte a po čem toužíte od luxusních butiků a nákupních center, přes romantická místa, výtečné restaurace, zakouřené hospody po známé historické stavby, proslulé pařížské uličky, kluby, divadla. Paříž je hlavní a největší město Francie a bezesporu také nejkrásnějším městem této republiky.

První písemné zmínky o Paříži pochází z roku 300 př. n. l.. V té době byl však osídlen pouze malý ostrůvek na řece Seině. Žil zde keltský kmen Parisiů. Odtud pochází dnešní název města – Paříž. Hlavním městem francouzských království a republik se Paříž stala od roku 508 n. l..

Paříž má přibližně 2,2 milionu obyvatel. Proto patří k nejlidnatějším městům Evropy. Rozloha Paříže je něco kolem 1 200 km². Nejvyšším bodem Paříže je kopec Montmartre, který má 129 metrů nadmořské výšky.

Město Paříž je centrem politiky, obchodu, kultury a služeb. Paříž má proto velmi nízkou nezaměstnanost, a to hlavně díky turismu. Hlavní město Francie je velmi oblíbenou destinací turistů a každoročně ji navštíví miliony lidí. V tomto městě žije však mnohem více imigrantů, než rodilých Pařížanů.

Připravujeme…. velikonoce 2023Líbí se vám tato nabídka?

Kontaktujte nás na telefonu ++420 722 942 465,

nebo pošlete email na a.weichslova@paprsek.info