Site Loader

Město Osvětim je smutně proslulé díky nacistickému koncentračnímu táboru Osvětim (neboli německy Auschwitz) z 2. svět. války. V městě Osvětim je dodnes jako pozůstatek železnice a v okolí několik výrobních závodů. Koncentrační tábor Osvětim byl založen v bývalých kasárnách polské armády v Osvětimi a byl postaven za účelem tzv. „konečného řešení židovské otázky“. Koncentrační tábor Osvětim se skládal z 3 hlavních táborů a více než 40 podtábory. Tři hlavní koncentrační tábory vznikaly postupně: Osvětim (Auschwitz), Březinka (Birkenau), Monovice (Monowitz). V Osvětimi tedy vznikl největší vyhlazovací tábor. Během 2. svět. války bylo v Osvětimi zabito více než 1,1 milionů lidí.

Program: nejdříve se pojedeme podívat do nacistického koncentračního tábora Osvětim. Zde bude procházka s česky mluvícím průvodcem (popř. českým překladatelem). Následně se přesuneme i s průvodcem (překladatelem) do 3 km vzdálené Březinky (německy Birkenau). Celá procházka trvá cca 3,5 hodiny. Předpokládaný odjezd z Osvětimi je okolo 15:00. Prohlídka není vhodná pro osoby mladší 14 let.

Termín: 11.11.2023

Cena: 954 Kč

Cena zahrnuje: autobusovou dopravu z Olomouce, služby průvodce v autobusu, česky mluvícího průvodce v koncentračním táboře a zapůjčení audio sluchátek.

Cena nezahrnuje: cestovní pojištění.

Ve spolupráci s cestovní kanceláří KM TRAVEL.Líbí se vám tato nabídka?

Kontaktujte nás na telefonu ++420 722 942 465,

nebo pošlete email na a.weichslova@paprsek.info